Wat leuk dat je een eigen winkel wil beginnen! Zoals je misschien zelf ook al in de gaten hebt komt er heel wat meer bij kijken dan ‘lekker shoppen’ en ‘winkeltje spelen’. Ik heb zelf een bedrijf in de dienstverlenende sector en dat is écht even andere koek dan de retail business. Maar dat wil niet zeggen dat ik je vraag niet kan beantwoorden. Speciaal voor jouw vraag ging ik op pad en vroeg ik Yvon Verstappen het hemd van het lijf. Yvon is eigenaresse van Pril Geluk in Asten, een winkel in zwangerschaps- en babykleding en gave kraamcadeaus (website, Facebook, Instagram).
Yvon: “Het was altijd al een droom van me om ondernemer te worden. Toen ik op mijn 16e in een kledingwinkel ging werken dacht ik meteen: wow, dit is leuk! Het contact met klanten, het bezig zijn met mode en alles wat daar bij komt kijken vond ik erg leuk. Ik ben naast mijn studie altijd in het weekend in de kledingzaak blijven werken. Toen ik klaar was met studeren begon ik mijn eerste baan bij een grote modezaak en hier leerde ik alles over marketing, inkoop en managen. Nog steeds kriebelde het om voor mezelf te beginnen.”
Yvon: “In 2017 hoorde ik via-via dat er een leuke winkel in ons dorp ter overname aangeboden zou worden. Ik dacht meteen: dit wil ik! Nog diezelfde dag heb ik de telefoon gepakt en de eigenaresse gebeld met de boodschap dat ik haar winkel over wilde nemen. Al snel zaten we om tafel en ben ik mijn plannen verder uit gaan werken. Een paar maanden later was de overname rond. Ik heb nooit getwijfeld en altijd gedacht: ik kan dit en ik ga ervoor!”
Yvon: “Ik denk dat dit wel handig is. Soms wordt weleens gedacht: ‘Leuk, zo’n winkeltje beginnen lijkt mij ook wel wat.’ Maar er komt heel veel bij kijken. Ik vind verkopen op zich echt een vak. Je in kunnen leven in de klant is super belangrijk. Daarnaast komt natuurlijk nog de inkoop, marketing, administratie, winkelpresentatie en nog veel meer om het hoekje kijken. Ik denk dat het dan wel handig is als je al eens hebt meegedraaid in een winkel, gewoon om te ervaren hoe dit werkt. Maar uiteraard is het allerbelangrijkste dat je er zin in hebt en er vol voor wil gaan.”
Yvon: “Het is natuurlijk heel belangrijk om na te denken over je assortiment: wat wil je gaan verkopen? Hoe houd je je winkel uniek en onderscheidend? En ook niet heel onbelangrijk: is er markt voor? Ik ben zelf gestart met het schrijven van een ondernemingsplan. Dit is erg fijn, omdat je dan echt gaat nadenken over de markt, concurrenten en noem maar op. Daarnaast is het ook verstandig om het financiële plaatje mee te nemen in dit plan, en er eventueel een boekhouder naar te laten kijken.”
Als het doel ‘een eigen modezaak beginnen’ nog een te-ver-van-mijn-bed-show is, hoe kun je dit dan volgens jou tóch haalbaar maken? Welke tussenstap(pen) zou je bijvoorbeeld inbouwen?
Yvon: “Stel, je hebt nul winkelervaring, dan zou je bijvoorbeeld door middel van een korte stage bij een winkel wat meer kunnen leren over het vak. Daarnaast is het misschien handig om met andere ervaren ondernemers in gesprek te gaan om je voor te bereiden. Ook kun je je inlezen over de brancheontwikkelingen op sites als Rabobank, ABN AMRO, inretail en dergelijke.”
Yvon: “Oeh, lastige vraag! Ik denk wel dat het in deze tijd vele malen lastiger is dan ‘vroeger’ om een winkel te runnen. Door internet is alles transparanter geworden en de klant verandert heel erg. Ik denk dat het heel belangrijk is om dicht bij je doelgroep te blijven, te onderzoeken met welke generaties consumenten je te maken hebt en je winkel hier op aan te passen. Dan bedoel ik het assortiment, maar ook bijvoorbeeld je marketing. Generatie X wil op een andere manier benaderd worden dan generatie Babyboom. Hierin zit ook continu ontwikkeling en dus: verandering. Op de hoogte blijven, inlezen en bijscholen is daarom heel erg belangrijk.”
Yvon: “Ik ervaar niet zo veel nadelen aan het runnen van een eigen winkel. In het begin had ik wel moeite met administratie en boekhouding, hier was ik niet in thuis. Ik heb een goede en professionele boekhouder gezocht, die me alles heeft uitgelegd over BTW, belastingen, verzekeringen en noem maar op. Voor een groot gedeelte heb ik dit uitbesteed, maar ik vind het toch heel belangrijk om te weten hoe ik ervoor sta. Het geeft mij rust om met een professional te werken.”
Succes met het starten van jouw eigen modezaak!
Stel hem hieronder en Rina neemt ‘m in behandeling. En wie weet zie je het antwoord op jouw vraag (anoniem) op Workerbee terug. Help je ook meteen anderen met dezelfde vraag.
HMV Support is Rina’s kindje. Eigenwijze coaching -of- ‘gestrekte been coaching’ zoals ze het zelf noemt. Resultaatgericht, actie in de taxi en ze gaat voor een tien. Liefdevol confronterend en wars van bullshit en gezeik. Meer weten of een afspraak maken? Download haar gratis eBook of check haar website.